Enoturystyka, czyli turystyka winiarska
Prężnie rozwijająca się gałąź turystyki, w której przedmiotem zainteresowania jest wino i zagadnienia z nim związane.


Winnica Patria

W ramach działalności enoturystycznej organizujemy degustację naszych win, towarzyskie oraz biznesowe spotkania przy winie, jak również zwiedzanie winnicy oraz doradztwo w zakresie uprawy winorośli i produkcji wina.

By w pełni cieszyć się winem, móc poznać i docenić jego aromat i smak potrzebne jest odpowiednie miejsce, otoczenie, atmosfera a przede wszystkim (o czym często się zapomina) odpowiednia temperatura serwowanego wina.

Dysponujemy profesjonalną salą degustacyjną usytuowaną w piwnicach winiarni, która stwarza odpowiedni nastrój do testowania wina oraz rozmów o nim. Sala urządzona jest w stylu toskańskim, dominuje w niej naturalny kamień oraz drewno. Pomieszczenie jest jasne, prosto urządzone, spokojne, utrzymywana jest w nim odpowiednia temperatura i wilgotność - wszystko to służy jak najlepszemu prowadzeniu degustacji.

Podczas degustacji wino w kieliszku nie jest tylko napojem alkoholowym - jest świadectwem terroir - techniki, sposobu tworzenia wina, zdolności, talentu winiarza.

Winnica Patria Podczas smakowania win naszej produkcji staramy się przybliżyć Państwu zagadnienia związane z samą degustacją wina, przeprowadzamy analizę jego koloru, aromatu, smaku, wskazujemy jakie potrawy najlepiej serwować do danego typu wina. Dodatkowo dzielimy się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem na temat uprawy winorośli (doboru odpowiednich szczepów, miejsca pod uprawę etc.) oraz produkcji wina.

Organizujemy degustacje dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Zwiedzanie winnicy oraz przeprowadzenie degustacji możliwe jest po uprzedniej telefonicznej rezerwacji.

Przejdź do strony kontaktu

Copyright © 2023 Winnica Patria / Wszystkie prawa zastrzeżone.